Global Coverage

Visit this country's website View our global coverage

'Türkçe Insights Online Gizlilik Bildirimi

Insights Çevrim İçi Değerlendirici ( “Değerlendirici”) Gizlilik Bildirimi’ne hoş geldiniz.

Lütfen Değerlendirici'yi kullanmadan önce bu gizlilik bildirimini okuyun ve anladığınızdan emin olun. Anlamadığınız bir şey varsa lütfen bizimle iletişime geçin.

Başka bir kişi hakkında kişisel veriler sunuyorsanız lütfen kişisel verilerini göndermeden önce bu gizlilik bildirimini kendisinin anlağından emin olun. Lütfen kendisine onun için tam olarak ne yaptığınızı söyleyin.

Bunu yapma hakkınız olmadığı sürece lütfen bize herhangi bir kişisel veri sunmayın.

Bu gizlilik bildirimi:

 • Hakkımızda ve kişisel verilerinizi nasıl ve neden topladığımız, sakladığımız, kullandığımız ve paylaştığımız hakkında önemli bilgiler içermektedir.
 • Kişisel verilerinizle ilgili haklarınızı açıklamaktadır
 • Sorularınız veya endişeleriniz varsa ya da haklarınızı kullanmak istiyorsanız bizimle veya Birleşik Krallık'ın denetim makamı olan ICO ile nasıl iletişime geçeceğinizi anlatmaktadır
 • Nasıl şikayette bulunacağınızı anlatmaktadır

Kişisel verilerinizi nasıl ve neden topladığımızı ve süreç boyunca nasıl kullanıldıklarını anlamanızı istiyoruz.

Bu gizlilik bildirimi 21/12/2020 tarihinde yayınlanmış ve en son [08/10/2021] tarihinde güncellenmiştir

Süreçlerimizi sürekli olarak iyileştirmeye çalışmaktayız ve zaman zaman bu gizlilik bildirimini güncellememiz gerekebilir.  Değerlendirici'yi kullandığınız sırada bize verdiğiniz e-posta adresi aracılığıyla sizi güncellemelerden haberdar edeceğiz, dolayısıyla lütfen bilgileriniz değişirse bize bildirin.

Bu bildirimde yer alan, cümle başındakiler dışında baş harfleri büyük yazılan kelimeler, özel adlardır veya bu bildirimde tanımlanan özel anlamlara sahiptirler.

Biz kimiz?

Biz, SC107074 şirket numarasıyla İskoçya'da tescilli bir şirket olan Insights Learning and Development Limited adı altında faaliyet göstermekteyiz ve bu bildirimde "biz" "bizim" veya "bize" ifadeleri, Insights Learning and Development Limited ve ilgili yan kuruluşlarımız anlamına gelmektedir.  Bu gizlilik bildirimi, Değerlendirici ile ilgili uygulamalarımızı ve Değerlendirici aracılığıyla bize sunduğunuz tüm kişisel verileri yönetmektedir. Başka herhangi bir tarafın uygulamalarını yönetmemektedir.

Insights Learning and Development Limited'in tescilli adresi Terra Nova, 3 Explorer Road, Technology Park, Dundee, DD2 1EG şeklindedir.

Kişisel verilerinizi Değerlendirici'miz aracılığıyla toplamaktayız. Bu tür verileri kullanmakta, muhafaza etmekte olup bunlardan sorumluyuz ve tüm faaliyetlerimizi ilgili tüm yasalara uygun olarak yürütmekteyiz. Bu yasalar, genellikle 2018 Birleşik Krallık Veri Koruma Yasası ve Birleşik Krallık Genel Veri Koruma Yönetmeliği olacaktır.  Bağlı kuruluşlarımızdan birine kişisel verilerinizi sunduğunuz durumlarda kişisel verilerinizi yerel veri koruma yasalarına uygun şekilde kullanabilirler.

Birleşik Krallık yasalarında veri denetleyicisi olarak tanımlanmaktayız.

Bir Insights distribütörü veya ortağının müşterisiyseniz yani Değerlendirici'nizin işvereniniz veya Insights olmayan bir kuruluş tarafından sağlandığı durumlarda, söz konusu distribütörün veya ortağın gizlilik bildirimini de okumalısınız.

Distribütörler ve ortaklar, yasal bir dayanak olması koşuluyla kişisel verilerinizi kendi amaçları için kullanabilirler. Bu, söz konusu kuruluş tarafından size açıkça belirtilmeli ve gizlilik bildirimleri tarafınıza sunulmalıdır. Insights, bağımsız denetleyiciler olarak hareket eden distribütörlerinin veya ortaklarının veri işleme faaliyetlerinden sorumlu değildir. Bağımsız denetleyiciler olarak işleme faaliyetlerinin amacını, şeklini ve araçlarını kendileri belirlerler. Ortaklarımızdan veya distribütörlerimizden birinin verilerinizi işleme şekliyle ilgili herhangi bir sorununuz varsa bunu doğrudan veya düzenleyici aracılığıyla ele almanız gerekecektir, ancak lütfen durumu bize bildirin. Bu tür konuları büyük ciddiyetle ele almaktayız ve tüm şikayetleri araştıracak, iletişimlerinize makul saygı çerçevesinde yaklaşımda bulunacağız. Değerlendirici anketlerimizden birine bir ortak veya distribütör aracılığıyla erişip erişmediğinizden emin değilseniz lütfen bizimle iletişime geçin.

Değerlendirici ve Ekip Çarkı nedir?

Değerlendirici

Değerlendirici bir dizi soruyu cevaplamanızı isteyecektir. Cevaplarınız, size özel bir "Profil" oluşturmak için algoritmamız aracılığıyla işleme konulacaktır. Profiliniz, tercihlerinize sahip birinin kendileri ve başkaları hakkında nasıl daha fazla bilgi edinebileceğini açıklayan grafiklerden ve metin bölümlerinden oluşmaktadır. Bu bilgileri, Insights ile kişisel farkındalık yolculuğunuzu kolaylaştırmak için kullanmaktayız.

Bir Profil oluşturmak için sorularımıza verdiğiniz yanıtları kullanıyor olsak da bilgilerinizi otomatik karar verme amaçları için kullanmadığımızdan dolayı Birleşik Krallık veri gizliliği yasasında tanımlanan şekilde “profil çıkarmamaktayız”.

Profiliniz size bir öğrenim veya koçluk deneyimi bağlamında sunulacaktır.

Ekip Çarkı

Insights, Profile ek olarak her bir ekip üyesinin Profildeki renk tercihlerini tanımlayan ve Ekibin tercihlerini belirten çark şekilli bir grafik üzerinde yansıtan bir Ekip Çarkı oluşturabilir. Bu bağlamda ekip; departman ekipleri, iş arkadaşı toplulukları veya bir öğrenim etkinliği de dahil olmak üzere diğer birey toplulukları anlamına gelebilir. Ekip Çarkları, ekip üyelerinin birbirlerini daha iyi anlamalarına ve her bir ekip üyesinin renk tercihlerini nasıl belirleyeceğini öğrenerek daha etkili iletişim kurmasına yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır. Ekip Çarkları; Insights Yetkili Uygulayıcıları, Müşteri Yöneticileri ve Insights Yöneticileri tarafından oluşturulabilir ve ekibinizin diğer üyeleri, ortaklarımız ve işvereniniz veya kuruluşunuz ile paylaşılabilir.

Insights Yetkili Uygulayıcıları; Insights'tan eğitim, talimat ve akreditasyon almış ve Insights ürünlerini kullanabilen ve sunabilen kişiler anlamına gelmektedir. Müşteri Yöneticileri, Değerlendiricileri talep eden ve Insights Yetkili Uygulayıcılarına yardımcı olmak için idari bir kapasitede hareket eden işverenlerin veya kuruluşların çalışanları veya yüklenicileri anlamına gelmektedir. Insights Yöneticileri, idari bir kapasitede hareket eden Insights çalışanları anlamına gelmektedir.

Profillerin ve Ekip Çarklarının kullanımı ve oluşturulması, buradan erişebileceğiniz Kabul Edilebilir Kullanım Politikamız tarafından kısıtlanmakta ve yönetilmektedir.

Insights'ın müşterilerinin, distribütörlerinin veya ortaklarının, yasal bir dayanak oluşturamadıkları sürece, Kabul Edilebilir Kullanım Politikasına aykırı bir şekilde Profiller veya Ekip Çarkları oluşturmalarına veya kullanmalarına izin verilmemektedir. Böyle bir durumda, size bu yasal dayanağı belirten ve verilerinizi nasıl ve neden işleyeceklerini açıklayan bir gizlilik bildirimi vermeleri gereklidir.  Kişisel verilerinizin erişimi olan tüm taraflarca nasıl işlendiğini anladığınızdan emin olmak için lütfen size verilen tüm gizlilik bildirimlerini mutlaka okuyun.

Katılmamayı tercih etmek

Kişisel verilerinizi sunmama hakkınız vardır. Ayrıca istediğiniz zaman bizimle clientservices@insights.com adresinden e-posta yoluyla iletişime geçerek Kişisel Profillere ve/veya Ekip Çarklarına katılımda bulunmaktan vazgeçme hakkına da sahipsiniz.

Kişisel verilerinizi sunmazsanız veya kapsam dışında kalmayı seçerseniz bu, ürün ve hizmetlerimizden bazılarını sunmamızı geciktirebilir veya engelleyebilir ya da bunlardan tam kapsamlı şekilde faydalanmanıza mani olabilir. Bununla birlikte, talep ettiğimiz herhangi bir veriyi bize sunmakla yükümlü değilsiniz ve istediğiniz zaman tamamen vazgeçme hakkına sahipsiniz.

Topladığımız kişisel veriler

Değerlendirici'ye eriştiğiniz veya onu kullandığınız zaman aşağıdaki bilgileri toplayabiliriz:

 • Tam adınız
 • İş e-posta adresiniz
 • İkincil bir e-posta adresi
 • Bilinen adınız
 • Tercih ettiğiniz dil
 • Tercih ettiğiniz zamirler
 • İkamet edilen ülke (isteğe bağlı)
 • Yaş aralığı (isteğe bağlı)
 • İş unvanı (isteğe bağlı)
 • Hizmet süresi (isteğe bağlı)
 • İş düzeyi (isteğe bağlı)
 • Sektör (isteğe bağlı)
 • Alt sektör (isteğe bağlı)
 • Değerlendirici yanıtları – tercih sorularına verdiğiniz yanıtlar.

Bu kişisel veriler, Profil ve Ekip Çarkı dahil olmak üzere ürün ve hizmetlerimizi sunabilmemiz için gereklidir. Bunları size, (kuruluşunuz veya işvereniniz kapsamında olsun veya olmasın) yetkili uygulayıcılarımıza, distribütörümüze veya ortağımıza ve bu gizlilik bildiriminde belirtilen diğer amaçlar doğrultusunda sunabiliriz.

Kişisel verileriniz nasıl toplanır

Kişisel verilerinizi genellikle bir Değerlendirici'ye davet edildiğinizde veya kaydolduğunuzda ve Değerlendirici'yi tamamladığınızda toplarız. Ayrıca aşağıdakiler gibi üçüncü taraflardan bilgi toplayabiliriz:

 • İşvereniniz veya kuruluşunuz (örn. sizi bir öğrenim deneyimine davet etmemizi istediklerinde bir iş arkadaşınızdan veya işvereninizden adınızı ve e-posta adresinizi alabiliriz);
 • Bir Insights Yetkili Uygulayıcısı, Insights Yöneticisi veya Müşteri Yöneticisi (örn. sizi bir öğrenim deneyimine davet etmek veya bir öğrenim deneyimi oluşturmak istediklerinde) veya
 • Size ürün ve hizmetler sunmak için Insights'ı kullanan ortaklarımız veya distribütörlerimiz.

Tanımlama Bilgileri

Değerlendirici'yi kullandığınız zaman kimlik doğrulama ve analiz amacıyla tanımlama bilgileri kullanırız.  Tanımlama bilgisi politikamız buradadır.

Kişisel verileri nasıl ve neden kullanıyoruz

Veri koruma yasası uyarınca kişisel verileri sadece uygun bir nedenimiz varsa kullanabiliriz. Söz konusu nedenler arasında şunlar bulunmaktadır:

 • Yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmek
 • Verileri kullanılacak kişi ile bir sözleşmenin ifası
 • Verileri kullanılacak kişi ile bir sözleşme akdetmeden önce gerekli adımları atmak
 • Meşru menfaatlerimiz* veya üçüncü bir tarafın meşru menfaatleri için veya
 • onay verdiğiniz durumlarda.

*Kişisel verileri kullanmak için verileri kullanılacak kişinin hak ve menfaatlerinden ağır basmayan işe dair veya ticari bir ihtiyaç söz konusuysa meşru bir menfaat mevcuttur.

Aşağıdaki tablo, kişisel verileri nasıl kullandığımızı ve bunu yapma nedenlerimizi açıklamaktadır:

Kişisel verilerinizi ne için kullanıyoruz

Yasal dayanağımız

Zaman zaman işvereniniz ve/veya kuruluşunuzla yaptığımız bir sözleşme kapsamında ürün ve hizmetlerimizi size sunmak için.

Meşru menfaatlerimiz veya üçüncü bir tarafın menfaatleri için; örn. işvereninizi ve/veya kuruluşunuzu mesleki ve öğrenim gelişiminiz ve ekip oluşturma becerilerinize dair desteklemek ve muhtelif zamanlarda onlarla yaptığımız sözleşmeye uygun olarak ürün ve hizmetlerimizi size sunmak amacıyla.

Insights Değerlendirici Anketimize verdiğiniz yanıtlara dayalı bir “Profil” oluşturmak için.

Meşru menfaatlerimiz veya üçüncü bir tarafın menfaatleri için; örn. sizi ve işvereninizi ve/veya kuruluşunuzu mesleki ve öğrenim gelişiminiz ve ekip oluşturma becerilerinize dair desteklemek ve muhtelif zamanlarda onlarla yaptığımız sözleşmeye uygun olarak ürün ve hizmetlerimizi size sunmak.

Zaman zaman veri saklama politikamıza tabi olarak, doldurduğunuz çeşitli Kişisel Profilleri karşılaştırarak yaşam boyu öğrenim yolculuğunuzu takip edebilmeniz, kendiniz hakkında daha fazla şey keşfedebilmeniz ve öğrenim yolculuğunuz boyunca Insights Yetkili Uygulayıcılarının sizinle etkileşime girebilmesini sağlamak için değerlendirici yanıtlarınızın bir kopyasını da dosyada tutabiliriz. Bu, bir birey olarak size hizmetlerimizi tam kapsamlı şekilde sunabilmemizi sağlar.

Sizin ve başkalarının ekibinizde ne pozisyonda olduğunu görmenizi ve ekip üyelerini daha iyi anlamanızı ve bağlantı kurmanızı sağlayan bir “Ekip Çarkı” oluşturmak için.

Meşru menfaatlerimiz veya üçüncü bir tarafın menfaatleri için; örn. işvereninizi ve/veya kuruluşunuzu mesleki ve öğrenim gelişiminiz ve ekip oluşturma becerilerinize dair desteklemek ve muhtelif zamanlarda onlarla yaptığımız sözleşmeye uygun olarak ürün ve hizmetlerimizi size sunmak amacıyla.

Zaman zaman veri saklama politikamıza tabi olarak, ilerlemenizi takip edebilmeniz ve öğrenim yolculuklarınız boyunca Insights Yetkili Uygulayıcılarının sizinle ve iş arkadaşlarınızla etkileşime girebilmesini sağlamak için Ekip Çarkı pozisyonunuzun bir kopyasını da dosyada tutabiliriz. Çeşitli Ekip Çarkı pozisyonlarınızı karşılaştırarak yaşam boyu öğrenim yolculuğunuz boyunca tercihlerinizdeki ve çeşitli ekiplerdeki değişiklikleri somut olarak görebileceksiniz.  Bu işlem, bir birey olarak size hizmetlerimizi tam kapsamlı şekilde sunabilmemizi ve keşif yolculuğunuzda sizinle birlikte yürüyebilmemizi sağlar.

Size özel bir Kişisel Profil oluşturmak için kişisel verilerinizi algoritmamız aracılığıyla işlemek için. Kişisel Profil, kendinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır.

Meşru menfaatlerimiz veya üçüncü bir tarafın menfaatleri için; örn. işvereninizi ve/veya kuruluşunuzu mesleki ve öğrenim gelişiminiz ve ekip oluşturma becerilerinize dair desteklemek ve muhtelif zamanlarda onlarla yaptığımız sözleşmeye uygun olarak ürün ve hizmetlerimizi size sunmak amacıyla.

Doğrudan veya bir Insights Yetkili Uygulayıcısı aracılığıyla Kişisel Profiliniz hakkında size bilgi vermek için. Verileri Yetkili Uygulayıcıya aktarmak için.

Meşru menfaatlerimiz veya üçüncü bir tarafın menfaatleri için; örn. işvereninizi ve/veya kuruluşunuzu mesleki ve öğrenim gelişiminiz ve ekip oluşturma becerilerinize dair desteklemek ve muhtelif zamanlarda onlarla yaptığımız sözleşmeye uygun olarak ürün ve hizmetlerimizi size sunmak amacıyla. Koçluk, ayrıca kendinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır.

Size ve diğer iş arkadaşlarınıza ve katılımcılara bir çalıştay veya öğrenim etkinliği sunmak için.

Meşru menfaatlerimiz veya üçüncü bir tarafın menfaatleri için; örn. işvereninizi ve/veya kuruluşunuzu mesleki ve öğrenim gelişiminiz ve ekip oluşturma becerilerinize dair desteklemek ve muhtelif zamanlarda onlarla yaptığımız sözleşmeye uygun olarak ürün ve hizmetlerimizi size sunmak amacıyla. Deneyim, ayrıca kendinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır.

Yangın güvenliği yönetmelikleri için katılımcıların kaydını tutmak gibi yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmek için.

Değerlendirici'ye erişmenizi sağlamak için.

Meşru menfaatlerimiz veya üçüncü bir tarafın menfaatleri için; örn. işvereninizi ve/veya kuruluşunuzu mesleki ve öğrenim gelişiminiz ve ekip oluşturma becerilerinize dair desteklemek ve muhtelif zamanlarda onlarla yaptığımız sözleşmeye uygun olarak ürün ve hizmetlerimizi size sunmak amacıyla.

Ürünlerimize ve hizmetlerimize gerektiği gibi erişmenizi ve bunları kullanmanızı sağlamak için. Parolanızı kaybettiyseniz hesabınızı kurtarmanıza veya Değerlendirici Anketine katıldığınız kuruluşun işvereninden ayrıldığınızda Profilinize erişim sağlamanıza imkan tanımak için ikincil bir e-posta adresi istemekteyiz.

Size sunduğumuz ürün ve hizmetler hakkında geri bildirim istemek ve buna göre hareket etmek için.

Meşru menfaatlerimiz veya üçüncü bir tarafın menfaatleri için, iyi bir standartta ürün ve hizmetler sunmamıza yardımcı olması amacıyla.

Devam eden ilişkimizi yönetmek ve ürünlerimize erişiminizi sağlamak için.

Meşru menfaatlerimiz veya üçüncü bir tarafın menfaatleri için, kullanıcılarımızla iletişim halinde olmak ve (veri saklama politikamıza tabi olarak) kullanıcılarımızın, başka herhangi bir ilişkinin mevcudiyeti veya mevcut olanarda değişiklik olmasına bakılmaksızın öğrenim yolculukları boyunca ürünlerimize ve hizmetlerimize erişebilmelerini sağlamak için; örneğin, herhangi bir Değerlendirici Anketine katıldığınız kuruluşun herhangi bir birleşme, bölünme, kurumsal yapısında veya kimliğinde değişiklik, işvereninizde veya istihdam durumunuzdaki değişiklikler ve Insights ile müşterileri, ortakları, distribütörleri veya diğer aracıları arasındaki herhangi bir düzenlemede yapılan her türlü değişiklik.

Kurum içi kayıtlarımızı güncellemek ve zenginleştirmek için.

Yasal ve mevzuata dair yükümlülüklerimize uymak (örn. kayıtların doğru ve güncel olduğundan emin olmak) amacıyla. 

Meşru menfaatlerimiz veya üçüncü bir tarafın menfaatleri için, örn. hizmetlerimizin sunulmasıyla ilgili olarak kullanıcılarımızla bağlantıda kalabileceğimizden emin olmak amacıyla.

Güvenlik ve internet kullanımını kapsayan politikalar gibi iş politikalarına uyulmasını sağlamak için.

Meşru menfaatlerimiz veya üçüncü bir tarafın menfaatleri için, yani size en iyi hizmeti sunabilmemiz amacıyla kendi kurum içi prosedürlerimize uyduğumuzdan emin olmak amacıyla.

Düzenleyici makamlar tarafından yapılan denetimler, soruşturmalar veya araştırmalar aracılığıyla şart koşulan veya bunlarla ilgili bilgilerin toplanması ve sunulması için.

Yasal ve mevzuata dair yükümlülüklerimize uymak için.

Verimliliği, eğitimi ve kaliteyi iyileştirmek gibi operasyonel nedenlerle.

Meşru menfaatlerimiz veya üçüncü bir tarafın menfaatleri için; yani size elimizden gelen en iyi hizmeti sunabilmek için elimizden geldiğince verimli olmak amacıyla.

Yeni ürünler geliştirmek, mevcut ürünlerimizi iyileştirmek ve kaliteyi korumak ve yükseltmek gibi araştırma ve geliştirme amaçları için.

Meşru menfaatlerimiz veya üçüncü bir tarafın menfaatleri için; yani size elimizden gelen en iyi hizmeti sunabilmek için yaptığımız işte elimizden geldiğince iyi olmak amacıyla.

Örn. mali performansımız, müşteri tabanımız, iş türümüz veya diğer verimlilik önlemleri gibi kurum içi uygulamalarımızı yönetmemize yardımcı olacak istatistiksel analiz için.

Meşru menfaatlerimiz veya üçüncü bir tarafın menfaatleri için; yani size elimizden gelen en iyi hizmeti sunabilmek için elimizden geldiğince verimli olmak amacıyla.

Sistemlere yetkisiz erişimi ve değişiklik yapılmasını önlemek için.

Meşru menfaatlerimiz veya üçüncü bir tarafın menfaatleri için; yani bize ve size zarar verebilecek suç faaliyetlerini önlemek ve tespit etmek amacıyla.


Yasal ve mevzuata dair yükümlülüklerimize uymak için.

Kurum dışı denetimler ve kalite kontrolleri, örn. ISO akreditasyonları ve hesaplarımızın denetimi için.

Meşru menfaatlerimiz veya üçüncü bir tarafın menfaatleri için; yani akreditasyonlarımızı koruyarak yüksek standartlarda çalıştığımızı sergileyebilmek.


Yasal ve mevzuata dair yükümlülüklerimize uymak için

Distribütörlerimiz veya ortaklarımızda görevli Insights Yetkili Uygulayıcılarına* Profilinizin ve Ekip Çarkı'nızın kopyalarını sunmak için.

Insights'ın veya bir üçüncü tarafın meşru menfaatleri için; örn. distribütörlerimizin ve ortaklarımızın size Insights'ın ürün ve hizmetlerini içeren ürünlerini ve hizmetlerini sunmalarına imkan tanımak amacıyla.

Onay gerektiren yargı bölgeleri

Verilerinizi işlemek için onay gerektiren bir yargı bölgesinde bulunan bir bireyseniz eylemlerinizden veya eylemsizliklerinizden onay verdiğinizi kesinleştiremediğimiz durumlarda verilerinizi toplamadan veya kullanmadan önce açık onayınızı isteyeceğiz. Uygun onay biçimini belirlerken kişisel bilgilerin hassasiyetini, bunları toplama nedenlerimizi ve veri konusu olarak makul beklentilerinizi dikkate almaktayız. Kişisel verileri yeni bir amaç için kullanırken bu yeni amacı belgeleyecek ve bunun için onayınızı isteyeceğiz.

Kişisel verilerin satışı

Insights, sunulan hizmetler için işvereninizden veya kuruluşunuzdan ücret almakta, ancak kişisel verileri üçüncü taraflara satmamaktadır.

Özel kategori dahilindeki kişisel veriler

Özel kategori dahilindeki verilere ırk, siyasi ve dini inançlar, sendika üyeliği, sağlık ve bir kişinin cinsel hayatıyla ilgili veriler dahildir. Bunlar çok hassas oldukları ve kişinin hak ve özgürlüklerini etkileyebilecekleri için daha fazla korunmaları gerekmektedir. Insights, özel kategori dahilindeki kişisel verileri kullanmamaktadır.

Kişisel verilerinizi kimlerle paylaşırız

Kişisel verileri rutin olarak aşağıdakilerle paylaşırız:

 • Katılımcılara veya kullanıcılara öğrenim deneyimleri sunma konusunda eğitim almış Insights Yetkili Uygulayıcıları. Bir Insights Yetkili Uygulayıcısı, Insights'ın bir çalışanı veya danışmanı, işvereninizin ya da kuruluşunuzun bir çalışanı veya danışmanı veya ortaklarımızdan ya da distribütörlerimizden birinin çalışanı veya danışmanı olabilir.
 • Öğrenim deneyimlerinin düzenlenmesine yardımcı olan idari personel
 • Adlarına çalışabileceğiniz işverenler ve diğer kuruluşlar. Bu sadece Ekip Çarkları ile sınırlıdır.
 • Insights'ın ürün ve hizmetlerini sundukları durumlarda distribütörlerimiz ve ortaklarımız
 • Bizim adımıza işleme hizmetleri yürüten kişiler. İşlemecileri kullandığımız durumlarda, onlarla uygun sözleşmeler yaptığımızdan ve talimatlarımıza uyma konusunda katı yükümlülükler altında bulunduklarından emin oluruz

Bizden talep etmeniz halinde verilerinizi diğer üçüncü taraflarla paylaşabiliriz.

Kişisel verilerinize erişimi, gerçek bir iş ihtiyacı olan kişilerle sınırlandırmaktayız. Bilgilerinizi işleyen kişiler bunu sadece yetkili bir pozisyondayken yapmalıdır ve bir gizlilik yükümlülüğüne tabidirler. İşvereniniz, herhangi bir kişisel verinizi elde ettiği veya işlediği zaman bunu bağımsız bir denetleyici olarak yapar; bu tür işlemeler için yasal bir dayanağa sahip olmalı ve size verilerinizi nasıl ve neden işlediğini açıklamalıdır. Profilleri işverenlere sunmamaktayız, ancak onlara Ekip Çarklarını sunabiliriz.

Insights şirketler grubunun üyeleri de kişisel verileri birbirleriyle paylaşabilirler. Bu şekilde paylaşılan tüm kişisel verilerin korunmasını sağlamak için grup içinde yapılmış sözleşmelerimiz bulunmaktadır.

Kişisel verilerinizin tarafımızca tutulduğu yer

Bilgiler, Dublin'deki AWS sunucularımızda tutulmaktadır ve yukarıda açıklandığı gibi ofislerimizde ve grup şirketlerimizin, üçüncü taraf temsilcilerimizin, Insights ortaklarının veya distribütörlerinin, hizmet sağlayıcıların, temsilcilerin ve aracıların ofislerinde tutulabilirler (bkz. “Kişisel verilerinizi kimlerle paylaşırız”).

Bu üçüncü taraflardan bazıları, Avrupa Ekonomik Alanı dışında veya bulunduğunuz konumun dışında olabilir.

Kişisel verilerinizin bulunduğunuz konumun dışına aktarılması - uluslararası aktarımlar

Hizmetlerimizi size sunmak için bazen kişisel verilerinizi Birleşik Krallık, Avrupa Ekonomik Alanı (AEA) veya bulunduğunuz konum dışında paylaşmamız gerekebilir, örneğin:

 • ofislerimiz veya grubumuzdaki diğer şirketler ile;
 • hizmet sağlayıcılarımız ile
 • müşterilerimiz ile
 • yetkili uygulayıcılarımız ile
 • ortaklarımız ve distribütörlerimiz ile
 • eğer Birleşik Krallık/AEA dışında ikamet ediyorsanız kişisel verilerinizi Birleşik Krallık/AEA içindeki sunucularımıza aktarmamız ve bulunduğunuz yere geri göndermemiz gerekmektedir
 • size sunduğumuz hizmetlerin uluslararası bir boyutunun olduğu yerlere.

Verilerinizi sadece uygun politika süreçlerimiz ve önlemlerimiz olduğu ve yürürlükteki yasalara uygun şekilde yasal bir dayanağa sahip olduğumuz durumlarda uluslararası olarak aktaracağız.

Kişisel verilerinizin ne kadar süre saklanacağı

Kişisel verilerinizi istediğiniz zaman clientservices@insights.com adresine e-posta göndererek kayıtlarımızdan silmemizi isteyebilirsiniz.

Aksi takdirde verilerin toplanmasından, işlenmesinden ve sonuçların sizinle paylaşılmasından sonra aşağıdaki amaçlarla saklanacaklardır:

 • taleplerinize, sorularınıza, şikayetlerinize veya iddialarınıza yanıt vermek
 • size adil davrandığımızdan emin olabilmek
 • yasaların gerektirdiği kayıtları tutmak
 • Profilinizdeki ve Ekip Çarkı konumunuzdaki değişiklikleri zaman içinde takip etmemizi istemeniz durumunda

Kişisel verilerinizi yukarıda listelenmiş amaçlar için sadece gerekli olduğu sürece saklayacağız. Bu amaçlar sona erdiği zaman kişisel verilerinizi otomatik olarak silecek veya anonim hale getireceğiz.

Dördüncü amaç söz konusu olduğunda (gelişiminizi takip etmek) bu, bir süre işlem yapılmayan bir dönemin sonrası anlamına gelmektedir. İşlem yapılmama örnekleri şunları içerebilir:

Son 2,5 yılda hiç Profil oluşturulmaması

Son 2,5 yılda hiç Profil indirilmemesi

Son 2,5 yılda bir Ekip Çarkı'na hiç Profil eklenmemesi

Ancak her zaman verilerinizin silinmesini isteme seçeneğiniz vardır.

Anonim hale getirilen veriler artık sizi tanımlayamaz ve yasalar bu tür verilerin bireysel özgürlükler için risk oluşturmadığını öngörmektedir, dolayısıyla bu tür verileri herhangi bir amaç için kullanabiliriz. Verilerinizi nasıl kullandığımızı tam olarak anlamanız için, anonim hale getirilmiş bilgileri; tamamen anonim hale getirildikten sonra bile BT sistemlerimizi test etmek, araştırmak, veri analizi yapmak, hizmetimizi iyileştirmek ve yeni ürünler ve özellikler geliştirmek için kullanabiliriz. Ayrıca anonim hale getirilmiş bilgileri başkalarıyla da paylaşabiliriz.

Haklarınız

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz aşağıdaki haklara sahipsiniz:

Erişim

Kişisel verilerinizin bir kopyasının size sunulması hakkı

Düzeltme

Kişisel verilerinizdeki herhangi bir hatayı düzeltmemizi isteme hakkı

Unutulmak

Kişisel verilerinizi silmemizi isteme hakkı

İşlemenin kısıtlanması

Kişisel verilerinizin işlenmesini kısıtlamamızı isteme hakkı

Veri taşınabilirliği

Bize sunduğunuz kişisel verileri yapılandırılmış, yaygın olarak kullanılan ve makine tarafından okunabilir bir biçimde alma ve/veya söz konusu verileri üçüncü bir tarafa iletme hakkı

İtiraz etme

İtiraz etme hakkı: 
—  herhangi bir zamanda doğrudan pazarlama için kişisel verilerinizin işlenmesine (profil oluşturma dahil) itiraz. Insights bu tür işlemeleri gerçekleştirmemektedir.
— kişisel verilerinizin işlenmesine devam etmemiz, örn. meşru menfaatlerimiz için yürütülen işlemlere itiraz.

Otomatik bireysel karar vermeye tabi olmamak

Sizinle ilgili yasal sonuçlar ortaya çıkaran veya sizi benzer şekilde önemli ölçüde etkileyen, sadece otomatik işlemeye (profil oluşturma dahil) dayalı bir karara tabi olmama hakkı. Insights bu tür işlemeleri gerçekleştirmemektedir.

Uygulandıkları koşullar da dahil olmak üzere bu hakların her biri hakkında daha fazla bilgi için lütfen Birleşik Krallık Bilgi Şube Müdürlüğü’nün (ICO) Genel Veri Koruma Yönetmeliği kapsamındaki bireylerin haklarına dair Talimatları'na bakın.

Bu haklardan herhangi birini kullanmak istiyorsanız lütfen:

 • dpo@insights.comadresinden Veri Koruma Görevlimize e-posta gönderin ve
 • şunları bize bildirin:
  • hangi hakkı (hakları) kullanmak istediğiniz ve
  • talebinizle ilgili olan bilgiler.

Verilerinizi güvende tutmak için size herhangi bir bilgi vermeden önce kimliğiniz ve adresinize dair kanıt sunmanızı isteyebiliriz.

Kişisel verilerinizin güvende tutulması

Kişisel verilerin yanlışlıkla kaybolmasını, kullanılmasını veya bunlara hukuka aykırı olarak erişilmesini önlemek için yürürlükte uygun güvenlik önlemlerimiz bulunmaktadır.

Ayrıca, herhangi bir şüpheli veri güvenliği ihlaliyle başa çıkmak için prosedürlerimiz mevcuttur. Yasal olarak yapmamız gereken durumlarda, şüpheli bir veri güvenliği ihlali konusunda sizi ve ilgili düzenleyicileri bilgilendireceğiz.

Nasıl şikayette bulunabilirsiniz

Bilgilerinizi kullanımımız hakkında dile getirebileceğiniz herhangi bir soruyu veya endişeyi çözüme kavuşturabileceğimizi umuyoruz.

Genel Veri Koruma Yönetmeliği ayrıca size, özellikle çalıştığınız, normalde yaşadığınız veya herhangi bir veri koruma yasasının ihlal edildiği iddiasının yapıldığı Avrupa Birliği (veya Avrupa Ekonomik Alanı) devletinde bir denetim makamına şikayette bulunma hakkı tanımaktadır. Birleşik Krallık'taki denetim makamı, https://ico.org.uk/concerns adresinden veya telefonla ulaşabileceğiniz Bilgi Şube Müdürlüğü’dür: 0303 123 1113. Birleşik Krallık'ta ikamet ediyor olsanız da olmasanız da onlarla iletişime geçebilirsiniz.

AEA, İsviçre ve belirli Avrupa Dışı Ülkelerdeki (ABD ve Kanada dahil) yetkililerin iletişim bilgileri buradabulunabilir

Bizimle nasıl iletişime geçebilirsiniz

Lütfen aşağıdaki posta, e-posta veya telefon bilgilerini kullanarak Veri Koruma Görevlimizle iletişime geçin:

dpo@insights.com

Insights Learning & Development Ltd

Terra Nova

3 Explorer Road

Dundee

DD2 1EG

+44 (0)1382 908050

Veri Koruma Görevlisinin iletişim bilgileri:

DPO@insights.com

Bugün işinize yardımcı olmamıza izin verin. Yolculuğunuza başlamak için bizimle şimdi iletişime geçin.

Bize Ulaşın