Global Coverage

Visit this country's website View our global coverage

Insights Discovery Değerlendirmesi İlkesi

Insights gizliliğinize saygı duymayı taahhüt eder. Kişisel verilerinizin korunması bizim için son derece ciddi bir konudur. İşbu ilke, Insights Discovery Değerlendirmesi üzerinden bize sağladığınız bilgileri nasıl kullanacağımızı düzenler. İşbu ilkeye göre Insights Discovery Değerlendirmesi üzerinden yalnızca izniniz dâhilinde sizden bilgi toplayacağız.

Bu İlkeyle İlgili Kısa Bilgi

Çevrimiçi Insights Discovery Değerlendirmesi'ne katılarak vermiş olduğunuz bilgiler internet aracılığıyla Birleşik Krallık'taki sunucularımıza güvenli bir şekilde gönderilirler. Insights Discovery "Bireysel Profil" oluşturmak için bu bilgileri kullanırız. Bireysel Profil örneğine buradan ulaşabilirsiniz. Bireysel Profiliniz, bir eğitim veya kişisel bilgilendirme toplantısı sırasında akredite Insights Discovery Uygulayıcısı tarafından size iletilecektir. Insights Discovery Uygulayıcısı, izniniz olmadan Bireysel Profilinizi hiç kimseyle (işvereniniz veya kuruluşunuz dâhil) paylaşamaz.

Herhangi bir amaçla kişisel verileri satmayız.

İlkede aşağıdakiler ayrıntılı olarak açıklanmaktadır:

 • Biz kimiz
 • Sizden hangi bilgileri toplarız
 • Sağladığınız bilgileri nasıl kullanırız
 • Verilerinize kimler ulaşabilir
 • Verileriniz nerede saklanır ve ne kadar güvenlidir
 • Verilerinizin aktarılabileceği ülkeler
 • Verilerinizi ne kadar süre tutarız
 • Kişisel verilerinizle ilgili bizimle nasıl temas kurabilirsiniz

Biz Kimiz

Insights Learning & Development Limited (“Insights”) İskoçya'da SC107074 şirket numarasıyla tescilli bir şirkettir. Tescilli ofisimiz ve global genel merkezimiz, Terra Nova, 3 Explorer Road, Dundee, DD2 1EG, Scotland, United Kingdom adresindedir. Insights, Insights Discovery Değerlendirmesi üzerinden girdiğiniz bütün bilgilerin "veri denetleyicisi" konumundadır. Girdiğiniz bilgiler, Birleşik Krallık'ta yalnızca bu iş için hizmet veren sunucularımızda saklanır.

Insights ya da Insights Group bünyesinde yer alan diğer şirketler hakkında bilgi edinmek için lütfen bakınız: https://www.insights.com/what-we-do/.

Sizden hangi bilgileri toplarız

Kişisel Bilgiler

İşbu ilkeyi kabul etmenizle birlikte, Insights Discovery Değerlendirmesi sizden aşağıda belirtilen zorunlu "Kişisel Bilgilerinizi" girmenizi isteyecektir:

 • Size verilecek Referans Kodu
 • Adı ve Soyadı
 • İşvereninizin/kuruluşunuzun adı
 • E-posta adresi
 • Cinsiyet

Ayrıca aşağıdaki isteğe bağlı alanları da doldurabilirsiniz (bu alanları doldurup doldurmamanız Bireysel Profilinizi değiştirmeyecektir):

 • Doğum Tarihi
 • İş Unvanı
 • Adres, Şehir, Bölge/İl, Posta Kodu, Ülke
 • Telefon numarası

Tercih Verisi

Kişisel Bilgilerinizi girdikten sonra size bir dizi kelime çifti gösterilecek ve sizden bu kelime çiftlerinden sizi ya da tercihlerinizi en iyi yansıttığına inandıklarınızı sıralamanız istenecek. Insights, bu cevaplardan (biz bunlara "Tercih Verisi" diyoruz) yararlanarak benzersiz Bireysel Profilinizi oluşturacaktır.

IP Adresi

Sunucularımız, Insights Discovery Değerlendirmesi'ni tamamlamak için kullandığınız bilgisayarın IP adresini kaydedecektir. Bu bilgi yalnızca Insights Discovery Değerlendirmesi sırasında ortaya çıkabilecek teknik sorunları çözmek ve web sitesinin emniyetli ve çalışır olduğundan emin olmak için kullanılır. IP adresi kayıtlarınızı en fazla altı ay muhafaza ederiz.

Sağladığınız bilgileri nasıl kullanırız

Insights, Tercih Verilerinizle birlikte sağladığınız Kişisel Bilgileri şu amaçlar için kullanır:

 • Bireysel Profilinizi oluşturmak ve akredite Insights Discovery Uygulayıcısı tarafından düzenlenecek bir eğitim veya kişisel bilgilendirme toplantısında bir kopyasını size vermek ve
 • İşvereninizin ya da kuruluşunuzun talep etmesi halinde onlara "Renk Dinamiklerinizi" ve "Çember Pozisyonunuzu" sağlamak, sizin ve iş arkadaşlarınızın Çember Pozisyonlarının birbiriyle ilişkili olarak yerleştirildiği bir "Takım Çemberi" hazırlamak.

Renk Dinamikleri, Çember Pozisyonu ve Takım Çemberi nedir?

Bireysel Profil örneğinin 38. sayfasında alıcının Renk Dinamiklerini görebilirsiniz. Renk Dinamikleri, başkalarıyla nasıl iletişim ve etkileşim kurduğuna dair alıcının tercihlerine dayalı kendine özgü tercih bileşenini göstermektedir (bu, eğitim veya bilgilendirme toplantısında ayrıntılı şekilde açıklanmaktadır). Alıcının 37. sayfada yer alan Insights Discovery 72 Tip Çemberindeki Çember Pozisyonu ile bilinçli renk enerjilerinin kombinasyonu özetlenmiştir. Bu 72 Tipin her biri, farklı bir renk enerjisi kombinasyonunu gösterir.

Takım Çemberi ise Çember Pozisyonunuzun iş arkadaşlarınızla birlikte gösterildiği 72 Tip Çemberidir. Şu örneğe göz atabilirsiniz. Eğitiminiz sırasında, Takım Çemberinin sağladığı bilgilerin birbirinizi daha iyi anlamak ve daha etkili iletişim kurmak anlamında size ve takımınıza ne kadar faydalı olabileceğini öğreneceksiniz.

Eğitimden sonra verilerinizin kullanımı

Eğitime veya kişisel bilgilendirme toplantısına katılımınızın ardından Insights, verilerinizin silinmesini talep etmediğiniz sürece verilerinizi sunucularında emniyetli bir şekilde saklayacaktır. Bu verileri şu amaçlarla kullanacağız:

 • İleride Insights Discovery Değerlendirmesi'ni yeniden tamamlamanız halinde, size ve bir sonraki eğitim veya kişisel bilgilendirme toplantınızı düzenleyecek akredite Insights Discovery Uygulayıcısına önceki Bireysel Profilinizi verebileceğiz. Böylece tercihlerinizin zaman içinde nasıl değiştiğini görebileceksiniz.
 • Sizden müşteri anketleri gibi yollarla geri bildirim isteyebileceğiz. Ayrıca devam eden eğitim ve gelişiminizde kullandığınız için size Bireysel Profilinizden en iyi nasıl yararlanabileceğinize dair bilgi ve ipuçları da gönderebileceğiz.

Verilerinize kimler ulaşabilir

Bireysel Profilinizi almak için akredite Insights Uygulayıcısı tarafından düzenlenen eğitim, kişisel bilgilendirme ya da eğitim toplantısına katılmanız gerekir. Bireysel Profilinizi ve Tercih Verilerinizi size iletmeden önce Uygulayıcı ile paylaşacağız. Tüm akredite Insights Uygulayıcıları, aşağıda belirtilen kuruluşların çalışanı ya da danışmanıdırlar:

 • Insights ya da Insights markalı bölge ofisleri;
 • Lisanlı bağımsız Distribütör veya
 • Sizin için profil satın alan şirket ya da kuruluş (bu, genellikle Uygulayıcının işvereniniz tarafından istihdam edildiği anlamına gelir).

Insights yetkilerini devam ettirmenin bir şartı olarak, tüm akredite Insights Uygulayıcılarının kişisel verilerinizi sıkı bir gizlilikle ve işbu ilkeye uygun olarak ele almaları gerekir. Sağladığınız bilgileri yalnızca (a) işbu ilkede açıkça izin verilen durumlarda veya (b) sizin açıkça izin verdiğiniz durumlarda iş arkadaşlarınız ve işvereniniz de dâhil olmak üzere diğer kişilerle paylaşacaktır. Eğitim sırasında, Uygulayıcı sizi profilinizdeki bilgileri grupla paylaşmaya davet edebilir. Ancak profilinizi paylaşıp paylaşmayacağınıza yalnızca siz karar verirsiniz.

Akredite Insights Uygulayıcıları, profilinizi size iletmek için hazırlık yaparken kendisine yardımcı olacak yönetici asistanlarına sahip olabilir. Bu yönetici asistanlarına yalnızca profilinizi hazırlayan Uygulayıcıya yardımcı olma veya profilinizin bir örneğini doğrudan size ulaştırma yetkisi veriyoruz.

İşvereniniz veya kuruluşunuz bir Takım Çemberi talep ettiğinde bunu sağlarız. Ancak, açıkça izniniz olmadığı takdirde Bireysel Profilinizi hiç kimseyle paylaşmayız.

Kişisel bilgilerinizi herhangi bir amaçla herhangi birine asla satmayacağız ve Bireysel Profilinizi, Kişisel Bilgilerinizi veya Tercih Verilerinizi pazarlama amacıyla kullanmayacağız.

Verileriniz nerede saklanır ve ne kadar güvenlidir

Insights Discovery Değerlendirmesi aracılığıyla toplanan bütün veriler, 256-bit TLS ya da daha ileri düzey şifreleme protokolleri kullanılarak internet üzerinden güvenli bir şekilde aktarılır. Veriler, Birleşik Krallık'taki ISO 27001 sertifikalı bir veri merkezinde yer alan güvenli sunuculardaki Insights Çevrimiçi veri tabanında saklanır.

Insights, verilerinizin korunmasında sektör standardına uygun veya daha ileri düzeydeki güvenlik ilkelerini, kurallarını ve teknik önlemleri uygular. Bu güvenlik önlemleri yetkisiz erişimlerin, uygunsuz kullanım ya da bilgi ifşasının, yetkisiz değişiklikler yapılmasının ve yasa dışı imha ve kazara kayıpların engellenmesi amacıyla tasarlanmıştır.

Verilerinizin aktarılabileceği ülkeler

Insights, dünyanın dört bir yanındaki müşterilere ürün ve hizmet sağlamaktadır. Tercih Verilerinizi ve Bireysel Profillerinizi Birleşik Krallık'ta bulunan veri merkezimizde saklayacağız. Verilerinizi Avrupa Ekonomik Alanı ("EEA") dışındaki ülkelere yalnızca aşağıdaki koşullarda aktarırız:

 • EEA dışında bir yerdeyseniz ve verilerinizi size aktaracaksak veya
 • Verilerinizi size iletmekle görevlendirilmiş bir Uygulayıcıya aktaracaksak [bu durumda Uygulayıcının işbu ilke ve Genel Veri Koruma Mevzuatı (Avrupa Parlamentosu ve Konseyinin (EU) 2016/679 numaralı Mevzuatı [2016] OJ L119/1) uyarınca verilerinizle sıkı gizlilik ilkelerine uygun olarak ilgileneceğini sözleşmeyle kabul etmesi gerekmektedir].

Insights, yerel yasaların daha az katı olduğu yerler de dâhil olmak üzere faaliyet gösterdiği her yerde aynı yüksek veri koruma standartlarını uygular.

Verilerinizi ne kadar süre tutarız

Insights, verilerinizi yalnızca bu amaçları gerçekleştirmeye yetecek kadar tutmaktadır. Talebiniz üzerine kişisel verilerinizi kayıtlarımızdan sileriz. Kişisel verilerinizin silinmesi taleplerinizi e-posta (legal@insights.com) adresinden ya da işbu ilkenin sonunda yer alan posta adresinden Veri Koruma Görevlimize iletmeniz gerekmektedir.

Kişisel verilerinizle ilgili bizimle nasıl temas kurabilirsiniz

Bu ilkeyle ilgili her türlü sorunuz için lütfen iletişime geçin:

Veri Koruma Görevlisi

Insights Learning and Development Limited

Terra Nova

3 Explorer Road

Dundee

DD2 1EG

Scotland

UK

Tel: +44 (0)1382 908050

E-posta: legal@insights.com

Let us help your business today. Contact us now to start your journey.